Širší pohybový rozsah – čím menší průměr odrazové plochy, tím méně máte možností na ní cvičit. Když to zjednodušíme, např. u průměru trampolíny 90 cm si můžete zaskákat klidně v bytě, protože až ke stropu se vám nepodaří vyskočit, spíše výjimečně. Naopak zahradní trampolína 366, tam máte mnohem více příležitostí k pořádným odrazům, za dohledu trenéra tu lze provádět i akrobacii, dopadat na odrazovou plochu zády či na zadek, různě se povalovat a užívat si tento prostor i jinak, než jen ke cvičení. Dětem tu můžete postavit speciální stanovou konstrukci a mohou tu i přespávat, můžete si na jejím povrchu uspořádat s přáteli posezení se zákusky, meditovat, nebo se opalovat.
Pravidelný trénink dělá divy – pokud budete nářadí využívat pravidelně, a denně stačí jen pět až deset minut, budete mít perfektní příležitost důkladně posílit svou fyzickou, ale i mentální kondici. Kdo z vás ještě tento svérázný pohyb nevyzkoušel, tomu to vřele doporučujeme. Ostatně, není nad vlastní zkušenost, která vypovídá mnohem víc, než přečtených padesát odborných článků.
Mentální kondice – že skákání na trampolínách zlepšuje náladu, je známá věc, velmi rychle se totiž při tomto pohybu do krve uvolní hormony štěstí (endorfiny) a to je ta nejlepší zbraň proti chronickému stresu, který je bohužel průvodcem dnešní doby.
Zdravé nohy a chodidla – skákání na trampolínách posiluje dolní končetiny komplexně, zaměstnáte lýtka, stehna i hýždě, a to velice důkladně. Pokud jste začátečníci, postupujte zpočátku velmi opatrně, skákání vás může natolik vyčerpat, jako kdybyste běhali po atletickém stadionu. Co vám však můžeme doporučit, je vyzout se z bot a svléknout ponožky. Skákejte naboso, tím zpevníte svalstvo chodidel a udržíte v přirozené poloze i příčnou a podélnou klenbu, která je důležitá pro správné držení těla, zakřivení páteře a funkci vnitřních orgánů.